Uzun bir tatile çıkmadan önce bilmeniz gerekenler

En az 1 hafta ve daha uzun süre ile bir tatile çıkmak istiyorsanız size hatırlatmak istediğimiz şeyler olacak.


En önemlisi zaman planınızı mutlaka yapın.Nerede ne kadar vakit geçirmeliyim nelere zaman ayırmalıyım bunların planını mutlaka yapın.


Gezeceğiniz yerleri önceden not defterinize yazarak planınızı yapmaya başlayın.

Ve plana bağlı hareket etmeye çalışın.Başınıza gelebilecek aksilikleri de hesaba katmalısınız.Planlarınızda aksamalara neden olabilecek aksilikler için bir zaman planlaması yaparsanız gezeceğiniz yerlere ayıracağınız vakti optımuma getirebilirsiniz.

Nerede kalacağınıza dair planlarınızı tabiki çok öncesinden yapın ve otel pansiyon gibi yerlerden önceden rezervasyon yaptırın.


Kamp yapmayı düşünüyorsanız kamp yapmayı düşündüğünüz yerlerle ilgili önceden bilgi sahibi olmaya çalışın.En ideal kamp yerleri ve ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır.

Ve bütün masrafları kabataslak da olsa hesap ederek yola çıkmakta fayda var.Bütçenizin dışına çıkarsanız bazı şeylerden feragat etmeniz gerekebilir.


Hava ve yol koşulları hakkında da mutlaka önceden araştırma yapın.


Daha fazla ayrıntılı bilgi edinmek ve bizimle iletişime geçip deneyimlerimiz hakkında fikir danışmak gezdiğimiz yerler hakkında da bişeyler öğrenmek istiyorsanız sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.Elimizden geldiğince yardımcı olmaya gayret gösteririz.


Sorunsuz keyifli tatilleriniz olsun.Siz de deneyimlerinizi bizimle paylaşın.1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör